Tania obrobka cnc Warszawa - jaka stolarnia

Piszemy na każdy temat.
mariusznowak
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:18
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Tania obrobka cnc Warszawa - jaka stolarnia

Postautor: mariusznowak » 06 gru 2017, 11:09

Wielu z was nie wie co oznacza termin obróbka CNC? Większość z nas ma w domu rzeczy, które przeszły obróbkę CNC. Ale nie ma o tym zielonego pojęcia. Obróbka CNC polega na przekształceniu surowego materiału do zadanych przez nas kształtów. Przeważnie są to wszelkiego typu płyty meblowe, które są przeznaczone do produkcji mebli.

No dobrze wiemy już co oznacza obróbka CNC w teorii. Natomiast sporo z nas chciała by się przekonać jak wygląda cały proces obróbki CNC od A do Z. Cały proces obróbki CNC został bardzo dobrze opisany w artykule który nosi tytuł obróbka CNC - to właśnie ten wpis da nam możliwość opisania całego przebiegu obróbki CNC od początku do końca. Obróbka CNC zaczyna się od stworzenia komputerowych projektów. Projekty te mają zawarte finalne kształty elementów, z których zostaną złożone meble. Po przygotowaniu projektów przychodzi czas na właściwe działanie, czyli obróbkę CNC. Do urządzenia są wkładane płyty meblowe, które zostaną sfrezowane do zadanych rozmiarów i kształtów. Wykonanie zaokrąglonego boku nie jest problemem. Całym procesem obróbki CNC steruje komputerowy sterownik. Poprzez to gotowe elementy posiadają bardzo dużą jakość wykonania. Zakres błędu jest minimalny i praktycznie niezauważalny dla ludzkiego oka.

Następnie tak przygotowane płyty meblowe są wykończane. Widoczne boki są oklejane właściwymi okleinami, które są w barwie płyty meblowej. Po tym zabiegu mamy już gotowy element, który można użyć do złożenia mebli. Trzeba pamiętać, iż proces obróbki CNC jest istotnym elementem, który zaważy na jakości przyszłych mebli. Jakiekolwiek zadrapania płyty MDF w następnych etapach będzie trudno zamaskować. Dlatego tak ważne jest wybranie odpowiedniej firmy, która ma odpowiedni sprzęt do obróbki CNC. Nie powinniśmy kierować się jedynie najniższą ceną usługi. Na rynku są dostępne różnego typu maszyny, które różnią się dokładnością wykonywanej obróbki CNC. Te najtańsze maszyny nie są wstanie wykonać precyzyjnych otworów lub skomplikowanych elementów. Efektem tego sprzedawane przez nas meble będą o wiele niższej jakości. Też brak możliwości zaprojektowania złożonych kształtów uniemożliwi nam konkurowanie z pozostałymi firmami.

Wróć do „Dobre rozmowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości