Wlasciwa promocja strony internetowej w skrocie

Piszemy na każdy temat.
mariusznowak
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:18
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Wlasciwa promocja strony internetowej w skrocie

Postautor: mariusznowak » 03 gru 2017, 16:28

Wykonanie samej strony internetowej to już dzisiaj zdecydowanie za mało. Do lamusa przeszły już czasy, w których strony internetowe samoczynnie się pozycjonowały i osiągały bardzo dobre wyniki bez nakładu pracy. Obecnie sytuacja uległa diametralnej zmianie i wypromowanie strony internetowej nawet na stosunkowo mało konkurencyjne słowa kluczowe wymaga właściwej wiedzy i nakładu pracy.

Czemu tak się dzieję i co się zmieniło na przełomie tych lat?

Po pierwsze zwiększyła się konkurencja w Internecie. Dzisiaj praktycznie każdy biznes jest oparty o stronę internetową. Nie ważne, czy jest to lokalny fryzjer czy duży producent drzwi. Każda z wymienionych firm ma stronę internetową, która odzwierciedla jej ofertę w sieci. Taki postęp wymusił zmiany w algorytmach wyszukiwarek i podejście do promowania strony internetowej. Nie wystarczy już samo stworzenie strony internetowej. Jest to dopiero początek. Następnym etapem jest promowanie posiadanej strony internetowej. Form promocji jest kilka. Niemniej jednak najbardziej popularną jest pozycjonowanie strony internetowej w wyszukiwarce. Polega ona na wybraniu odpowiedniego hasła: strony internetowe Radom lub zestawu haseł, na które strona internetowa powinna być na pierwszych pozycjach w wynikach. Zazwyczaj strony internetowe są pozycjonowane na więcej niż jedno słowo kluczowe. Do odpowiedniej promocji strony internetowej trzeba wybrać ich przynajmniej 5. Dzięki takiemu podejściu, pozycjonowane strony internetowe osiągają znacznie wyższe wyniki w wynikach wyszukiwań.

Kolejny sposób promocji strony internetowej to marketing szeptany. Polega on na dodawaniu wpisów na różnego typu serwisach internetowych. Wpisy te mają zaintrygować potencjalnych kontrahentów do odwiedzenia promowanej strony internetowej. Jeśli nasza firma jest producentem lub sprzedawcą unikalnego produktu, można tworzyć wpisy bez odnośników. W tym wypadku zachęcamy podczas dyskusji do samodzielnego wyszukania oferowanego przez naszą firmę produktu. Marketing szeptany jest raczej uzupełnieniem pozycjonowania strony internetowej. Przeważająca liczba osób szuka firm bezpośrednio w wynikach wyszukiwarek.

Ostatni sposób promocji strony internetowej to różnego rodzaju portale społecznościowe. Najbardziej znany jest FaceBook, który daje duże możliwości marketingowe. Szczególnie przydatny dla stron internetowych, które posiadają w swojej ofercie kupowane produkty. Idealnie sprawdzi się do promocji odzieży czy kosmetyków. Gorzej już będzie z reklamą strony internetowej, która oferuje niszowe usługi.

Wróć do „Dobre rozmowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości